Logo

płyty montowane na stopach

Technologia montażu płyt na stopach posiada liczne atuty, które nie tylko upraszczają i przyspieszają budowę, ale również stwarzają wyjątkowe możliwości użytkowe. Znajdują zastosowanie głównie na tarasach, balkonach, strychach, zewnętrznych strefach ruchu pieszych. Płyty „tarasowe” można również montować bezpośrednio na gruncie, żwirze oraz piasku, co stanowi ciekawe rozwiązanie do ogrodów oraz plenerowych przestrzeni publicznych i prywatnych.

 

Powierzchnie tworzą płyty o grubości 20 mm umieszczone na sucho na specjalnych podporach (wspornikach), ustawionych na stabilnym podłożu (na gruncie jak i betonowych wylewkach).

 

Płyty na tzw. tarasach wentylowanych nie są połączone w trwały sposób z konstrukcją budynku. Są montowane bezpośrednio na izolacji wodochronnej lub w przypadku układu odwróconego (tj. kiedy termoizolacja znajduje się na hydroizolacji) na płytach styroduru. W przypadku niewielkich różnic wysokości podłoża, w celu jej regulacji, zalecane jest stosowanie podkładek dystansowych o różnorodnych grubościach. Ani wsporniki, ani płyty nie wymagają specjalnego mocowania, bo tworzą konstrukcję samonośną.

 

Zalety:

  • drenaż wody przez otwarte połączenia między płytami,
  • mrozoodporność konstrukcji - płyty nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem i tym samym są znacznie mniej narażone na niszczące działanie zamarzającej wody i powstawanie efektu odspajania się płyt,
  • możliwość montażu systemu w temperaturze poniżej 0°C,
  • praktyczność w zakresie konserwacji - usunięcie ewentualnej usterki hydroizolacji nie stanowi dużego problemu, albowiem płyty tarasowe są łatwe do demontażu i ponownego montażu (można wykonać tylko punktową naprawę hydroizolacji),
  • możliwość wymiany uszkodzonych płyt bez zbędnych kosztów,
  • możliwość ponownego wykorzystania całej podłogi w dowolnych lokalizacjach,
  • możliwość poprowadzenia instalacji, np. elektrycznej, alarmowej, cieplnej, oświetleniowej czy wodnej w każdym momencie, nawet po zakończonym montażu płyt,
  • bardzo dobra wentylacja całej konstrukcji,
  • kompensacja dylatacji i ruchów strukturalnych,
  • lekkość - podwyższony system zapewnia znaczne zmniejszenie ciężaru opadającego na strukturę tarasu/balkonu, co również wpływa na obniżenie kosztów.

 

Reasumując, wskutek braku konieczności wykonania wylewki dociskowej, układanie tarasu w technologii na wspornikach jest o wiele szybsze i bardziej ekonomiczne, a przede wszystkich zdecydowanie trwalsze.

płyty montowane na stopach
Wstecz

Płytki ceramiczne spieki gresowe płyty wielkoformatowe

ul. Wielkopolska 250
81-531 Gdynia

Telefon:
+48 58 668 03 99

E-mail:
maxkomfort@maxkomfort.eu