Logo

blaty kuchenne, łazienkowe, stołów

realizowane są z wielkoformatowych płyt – spieków kwarcowych o grubości 12 mm, o jednolitej strukturze, poddanych obróbce mechanicznej, w celu uzyskania formatu o pożądanym kształcie.

 

Spieki kwarcowe są innowatorską kompozycją naturalnych materiałów (tj. kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych, pigmentów ceramicznych), z których uzyskuje się „granulat” poddawany nowoczesnej technologii prasowania i wypiekania w piecu hybrydowym.

 

Ze względu na zastosowany proces produkcji, spieki kwarcowe uzyskują wysokie parametry techniczne, przez co idealnie sprawdzają się w kreowaniu powierzchni poziomych: blatów kuchennych, łazienkowych, stołów.

 

W swym składzie nie zawierają substancji organicznych, w szczególności żywicy, która występuje w takich materiałach jak konglomerat czy kwarcyt, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w użytkowaniu kuchni. Odważnie można poddawać je bezpośredniemu kontaktowi z gorącymi przedmiotami w kuchni jak garnki, patelnie i działaniu temperatury do około 1 000°C.

 

Są odporne na uderzenia, zadrapania, głębokie ścierania, łatwo usunąć z nich zabrudzenia różnorodnego pochodzenia, w tym silnie oddziałujących na powierzchnię cieczy takich jak sok, wino, olej, kawa, co de facto gwarantuje ich niezwykłą trwałość.

 

Spieki kwarcowe wyróżniają się higieniczną powierzchnią, potwierdzoną testami laboratoryjnymi, nadającą się do kontaktu z produktami spożywczymi, gdyż nie uwalniają składników w roztworach.

 

Producent LAMINAM udziela 25 letniej gwarancji na spieki kwarcowe zastosowane na blaty, przy wykonaniu montażu zgodnie z wytycznymi instrukcji technicznej Laminam, umieszczonej w poniższym linku.

blaty kuchenne, łazienkowe, stołów
Wstecz

Płytki ceramiczne spieki gresowe płyty wielkoformatowe

ul. Wielkopolska 250
81-531 Gdynia

Telefon:
+48 58 668 03 99

E-mail:
maxkomfort@maxkomfort.eu