Logo

fasady wentylowane

oparte są na nowej technologii, która idealnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych obiektach architektonicznych, jak i w modernizowanych budynkach. Charakteryzują się występowaniem szczeliny powietrza między okładziną elewacyjną, a izolacją termiczną. Montaż elewacji wentylowanych jest również sposobem na docieplenie budynku.

 

Na system elewacji wentylowanych składa się:

  • podkonstrukcja,
  • warstwa izolacyjna, która szczelnie przylega do powierzchni ściany,
  • okładzina (płyty ceramiczne) stanowiąca ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Istotną zaletą wentylowanych systemów elewacyjnych jest umożliwienie „oddychania” całej ścianie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kondensacji pary wodnej, a cyrkulujące w szczelinie powietrze ułatwia odprowadzanie wilgoci pojawiającej się w środku pustki. Swobodny ruch powietrza działa korzystnie na izolację oraz całą przegrodę – latem ściany nie przegrzewają się, a zimą są chronione przed zawilgoceniem. Wentylowana przegroda wpływa również na wyrównanie ciśnienia powietrza, dlatego woda deszczowa nie jest wciągana do środka.

 

Proponowane przez MAX Komfort fasady wentylowane, są odpowiedzią na wymagania oraz oczekiwania projektantów i inżynierów budownictwa, na konieczność połączenie estetyki projektu z płyt wielkoformatowych z funkcjonalnością technologiczną.

fasady wentylowane
Wstecz

Płytki ceramiczne spieki gresowe płyty wielkoformatowe

ul. Wielkopolska 250
81-531 Gdynia

Telefon:
+48 58 668 03 99

E-mail:
maxkomfort@maxkomfort.eu